Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczeń na życie dziecka?

Czy wiesz, że oszczędności generuje już co drugi Polak? Średnie nadwyżki pieniędzy nie są może duże, bo wynoszą około 200 złotych, ale za to są stałe. Większość z tych, którzy są w stanie odkładać środki finansowe, potwierdza, że ma świadomość nie tylko oszczędzania, ale i pomnażania pieniędzy. Najczęściej wymienianym celem takiego zarządzania środkami pieniężnymi jest zapewnienie dobrej przyszłości sobie bądź swoim dzieciom. Jeśli chodzi o najmłodszych, im wcześniej zacznie się odkładać pieniądze, tym większym zyskiem można się cieszyć w przyszłości. Przedstawiamy wskazówki, które mogą być przydatne w kwestii inwestowania w dobry start w dorosłe życie dzieci. To ubezpieczenie dzieci wraz z generowaniem oszczędności.

Wysokość składek i wartość ubezpieczenia

Dobra polisa ubezpieczeniowa to pojęcie względne. Wiele zależy przecież od możliwości finansowych rodziców. Trzeba wziąć pod uwagę, że najlepsze ubezpieczenia to te, których umowa trwa przez wiele lat. Należy więc zastanowić się nad wysokością składek, które co miesiąc trzeba odprowadzać. Dorośli nie powinni dopuścić do sytuacji, w której konieczność opłacania składek ubezpieczenia będzie zaburzać stabilność finansową całego gospodarstwa domowego.

Wiadomo na pewno, że ubezpieczenie dzieci będzie tym lepsze, im większa będzie wartość składek oraz im dłużej będzie trwać umowa z ubezpieczycielem. To dlatego zresztą najbardziej opłacalne jest ubezpieczenie dzieci wraz z możliwością inwestowania w ich przyszłość. Przykładem mogą być fundusze powiernicze czy tzw. polisy posagowe.

Odkładanie i inwestowanie

Samo odkładanie pieniędzy nie wystarczy, bo środki trzeba jeszcze pomnażać, by móc zapewnić dobry start w dorosłe życie latorośli. To dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na fundusze powiernicze czy polisy posagowe. Takie instrumenty oferują nie tylko polisę ubezpieczeniową, która chroni dziecko na co dzień, ale pozwala też odkładać pieniądze na ich przyszłość.

Co więcej, najlepsze fundusze czy polisy oferują nie tylko wypłatę zebranych środków, kiedy dziecko osiągnie pełnoletność czy skończy 25 lat. Pieniądze te zostaną pomnożone, a ubezpieczony może liczyć na dodatkowe premie finansowe, jakie mogą być przyznawane w skali miesiąca, roku bądź na koniec trwania umowy z daną instytucją.

Najlepsza ochrona dziecka

Pamiętajmy, że najlepsza ochrona dziecka to nie tylko jego ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie dzieci ma dotyczyć również konieczności leczenia czy rehabilitacji oraz zapewniać wypłatę odpowiedniego odszkodowania. Zakres ubezpieczenia zależy oczywiście od wysokości płaconych składek. Im są wyższe, tym szerszy zakres polisy będzie chronić dziecko.

Zabezpieczenia latorośli dotyczy również jego przyszłości. Rodzice doskonale o tym wiedzą, dlatego polisy posagowe czy fundusze powiernicze zakładają zaraz po narodzinach dziecka. Przez kilkanaście lat, nawet przy inwestowaniu maksymalnie 200 złotych miesięcznie, uzbiera się naprawdę spora suma.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these