Depilacja laserowa – fakty i mity

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów związanych z medycyną estetyczną. Polega on na uszkodzeniu i wyeliminowaniu melaniny z cebulek włosowych za pomocą wiązki laserowej kierowanej w miejsce zabiegowe. To bezinwazyjna metoda, która z powodzeniem może być wykorzystywana przy usuwaniu owłosienia z praktycznie każdego miejsca na ciele pacjenta. Najczęściej wybierane są nogi, ręce, okolice pach, twarzy i bikini. Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu, na temat depilacji laserowej krąży wiele faktów i mitów. Zweryfikowaliśmy je dla Was.

Najczęściej powtarzane mity i fakty dotyczące depilacji laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia znane jest od lat, jednak wciąż budzi sporo kontrowersji, zwłaszcza wśród wyznawców tradycyjnych metod depilacji. Jakie mity dotyczące tego zabiegu powtarzane są najczęściej? 

Mit: Depilacja laserowa jest niebezpieczna dla skóry  

Fakt: Według badań, zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla skóry człowieka i jest bezinwazyjny, dzięki czemu nie narusza naskórka. To sprawia, że z powodzeniem może być wykorzystywany również we wrażliwych na podrażnienia miejscach, w tym w okolicach bikini, pach, czy przy górnej wardze. 

Mit: Depilacja laserowa boli – kolejny z mitów, który już dawno został obalony

Fakt: Oczywiście każdy z pacjentów ma inny próg bólu, jednak w przypadku tego zabiegu, uznawany jest on powszechnie za bezbolesny. W trakcie zabiegu można odczuwać mały dyskomfort, jednak obawiający się bólu pacjenci mogą poprosić o maść znieczulającą, która go zredukuję. 

Mit: Skuteczność laserów jest taka sama

Fakt: To kolejny z mitów, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele technologii. Każda z nich ma inną specyfikę działania i skuteczność, dlatego warto dokładnie zweryfikować metodę w danym zabiegu, zanim zdecydujecie się na skorzystanie z niego. Rozpiętość skuteczności poszczególnych laserów waha się nawet od 20 do 98%. Wśród bardzo skutecznych technologii znajduje się między innymi laser Vectus

Mit: Laser usuwa tylko ciemne włosy

Fakt: Obecnie na rynku dostępne są wysokiej jakości technologie laserowe, które z powodzeniem poradzą sobie również z usuwaniem jasnego owłosienia. 

Mit: Do usunięcia owłosienia wystarczy jeden zabieg

Fakt: Każdy przypadek jest inny. Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegów, jednak dla wysokiej skuteczności warto przeprowadzić ich od 3 do 6. 

Mit: Każdy może skorzystać z lasera i nie ma żadnych przeciwwskazań

Fakt: Istnieją przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej. Unikać jej powinny kobiety w ciąży i w okresie laktacji, a także osoby zażywające leki światłoczułe, borykające się z nowotworami lub chorobami skórnymi, a także w pierwszych dniach po intensywnym opalaniu. 

Mit: Depilacja laserowa nie pomoże na wrastające włosy

Fakt: Depilacja laserowa ma wysoką skuteczność usuwania wrastających włosów. 

Mit: Przed i po zabiegu swobodnie można się opalać

Fakt: Zarówno przed oraz po zabiegu zabronione jest opalanie się. Po zabiegu, rekomenduje się unikanie nadmiernych promieni słonecznych przez 4 tygodnie, dlatego zabiegi te zalecane są w okresie jesienno-zimowym. 

Mit: To długi i pracochłonny zabieg

Fakt: Depilacja laserowa to prosty i stosunkowo krótki zabieg. W przypadku małych i łatwo dostępnych miejsc zajmie około 20 minut, a w przypadku nóg może potrwać do 1,5 godziny. 

Mit: Depilacja możliwa jest w każdym momencie

Fakt: Do zabiegu depilacji laserowej niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się, w tym zaprzestanie depilacji w okresie poprzedzającym zabieg oraz unikanie opalania się. 

To najpopularniejsze mity, które powielane są przez pacjentów i sceptyków zabiegów z wykorzystaniem lasera. Jeżeli interesuje Cię depilacja laserowa, Warszawa to miejsce, gdzie z powodzeniem znajdziecie renomowaną klinikę medycyny estetycznej, a specjaliści pomogą Wam w obaleniu tych i innych mitów na jej temat. 

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these