Zegarki Tissot, czyli szwajcarska jakość na nadgarstku

Zegarki szwajcarskie to synonim nie tylko luksusu, ale i również wysokiej jakości. W każdym zegarku zawarta jest pewna historia, która doprowadziła do jego powstania. Szwajcaria jest krajem, który zawsze słynie z solidności. Marką, którą opiszemy w naszym tekście będzie Tissot, czyli jeden z pionierów sztuki zegarmistrzowskiej. To ogromna tradycja, która trwa i zapewne będzie jeszcze trwać przez kilka pokoleń. Aby się dowiedzieć o niej więcej, zachęcamy was do przeczytania naszego tekstu.

Tissot – tradycja od 1853

Kupując jakikolwiek zegarek patrzymy przede wszystkim na jego wygląd oraz jakość, ale nie zmienia to faktu, że bogata historia zawsze jest atutem, który buduje napięcie wokół zegarka. Okazuje się, że nawet jeden mały detal może przesądzić o zakupie czasomierza. Cała historia marki rozpoczęła się w roku 1853, kiedy to w malutkim mieście Le Locle narodziła się marka Tissot. Jej twórcami byli ojciec i syn: Charles-Emile oraz Charles-Felicien Tissot. Z tymi zegarkami wiąże się jedna ciekawa historia, która zdecydowanie dodaje tym urządzeniom szlachetności, ale też jest po prostu interesująca. Do 1917 roku Tissot dostarczał zegarki dla Gwardii Imperium Rosyjskiego, co z dzisiejszej perspektywy może lekko dziwić, natomiast takie są fakty, z którymi nie wolno polemizować.

Każda z marek, którą dzisiaj znamy z reklam i filmów ma swój moment napędzający sprzedaż. Jako, że I dekada XX wieku stała pod kątem rozpoczynającej się I wojny światowej, to marka wiedziała, że musi stworzyć produkt wyróżniający się czymś ekstra na tle reszty. I to się udało, ponieważ okazało się, że zegarki Tissot idealnie sprawdziły się wśród pilotów. To właśnie oni otrzymali produkt, który daje im ogromny komfort podczas lotów – nie musieli już sięgać do kieszeni po swoje kieszonkowe zegarki, ale mogli mieć je założone na ręce. Ważną datą dla szwajcarskiej firmy były lata 30., w których to wypuszczono na rynek pierwszy zegarek antymagnetyczny, natomiast rok 1951 to czas, w którym swoją premierę miał czasomierz posiadający 24 strefy czasowe.

Zegarki Tissot, czyli luksusowa jakość

Gdybyśmy mieli zapytać przypadkowych przechodniów, z czym kojarzy się im marka Tissot, to na pewno sporo z nich by odpowiedziało, że z luksusem i jakością. Są to jak najbardziej trafne skojarzenia, ponieważ Szwajcarzy zawsze mieli dobre poczucie gustu, potrafili i nadal potrafią wyznaczać trendy. Postanowiliśmy dla was opisać jedne z najlepszych serii marki Tissot, a zapewniamy, że będzie kilka ciekawostek, o których mogłeś nie słyszeć.

Nowoczesny design Tissot PRX

Jednym z kamieni milowych w rozwoju Tissot była seria PRX, która w 1978 roku wypuściła zegarek kompletnie łamiący wszelkie zasady znane wcześniej. Ewidentnie było widać, że czasy się zmieniają i jest potrzeba zegarków zdecydowanie wyróżniających się od reszty. I tak szwajcarska firma zdecydowała się na stworzenie czasomierza łączącego w sobie elementy pop-artu, ale i eleganckie elementy jak bransoleta czy koperta. Zegarek Tissot na tamte czasy stał się prawdziwym szałem, a jego popularności niech świadczy fakt, że jest on wydawany do dziś.

Tissot Seastar, czyli profesjonalny diver

Potrzeby klientów nieustannie ewoluowały i trzeba było dostosować zegarki do ich oczekiwań. Zegarki z serii Seastar były stworzone z myślą o nurkach, ale czy można było połączyć automatyczne zegarki z dobrą wodoszczelnością? To właśnie udało się marce Tissot. Mechanizmy zapewniają swobodę jego działania nawet do 30 atmosfer, a dodatkowo zegarek został stworzony w ogromnej ilości wzorów, dzięki czemu każdy może dopasować go do siebie

Tissot T-Touch – krok w stronę technologii

Jako, że są zegarki dla osób kochających morskie klimaty, to może teraz coś dla ogólnie aktywnych? Jest przecież tak wielu mężczyzn kochających ruch oraz zmęczenie, że nie można ich zostawić w potrzebie. Dlatego Tissot stworzył czasomierze z serii T-Touch przeznaczone zarówno dla sportowca zawodowego oraz amatora. Przede wszystkim wyróżnia go solarna bateria, która jest ekologiczna, a zarazem pozwala dbać o klimat. Zostało zawarte w nim pewne połączenie funkcjonalności z nowoczesnością w wyglądzie i jest ono zdecydowanie widoczne.

Zegarek Tissot – klasyka w nowoczesnej odsłonie

Historia marki to już ponad 160 lat. Całe pokolenia wychowały się na tych zegarkach, a niektóre na pewno przechodziły z dziadków na wnuczków. Historia jest piękna i Tissot ma świadomość jej wyjątkowości, ale nie można tylko nią żyć i odcinać kupony. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że postęp jest nieunikniony, a marka sobie z tym świetnie poradziła, czego efektem są powyższe serie zegarków przez nas opisane.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these