Kapcie, papcie – nie ważne, jak je nazwiesz – sprawdź, jakie kupić, aby było Ci wygodnie!

W przypadku kapci nie ma ważniejszej cechy niż komfort. Choć zazwyczaj wybieramy obuwie z myślą o wygodzie, czasami wracamy z pracy, wycieczki lub spotkania z obolałymi stopami. Całe szczęście w domu czekają na nas miękkie kapcie. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru obuwia domowego?

Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda

Trudno przecenić komfortową parę kapci po długim i męczącym dniu. Z tego powodu w pierwszej kolejności trzeba zadbać o odpowiedni rozmiar nowych pantofli. Każda osoba posiada nieco inną budowę stopy, o czym nie należy zapominać przy zakupie obuwia. Kapcie nie powinny sprawiać trudności podczas wkładania, a jeżeli wolimy model z zakrytymi czubkami, przód obuwia nie może uciskać palców. W przeciwnym razie doświadczymy dyskomfortu w czasie chodzenia, a zbyt ciasny pantofel doprowadzi do wbijania paznokcia w skórę. Mając to na względzie, dobrze jest wybrać nieco większe pantofle, co pozostawi dość miejsca na grubą skarpetkę w chłodniejsze dni.

Pianka, guma, skóra, futerko – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Wybór materiału kapci ma duży wpływ na komfort noszenia, zwłaszcza po kilku tygodniach lub miesiącach użytkowania. Niektóre osoby preferują konkretne rodzaje materiału, na przykład naturalną skórę, podczas gdy inni stawiają na użyteczność. Oczywiście ostateczny wybór zależy od naszego gustu, ale warto pamiętać o kilku kwestiach, dotyczących materiału.

Kapcie z futerkiem, popularne zwłaszcza na południu kraju, są niezwykle ciepłe oraz wspaniale wyglądają. Jednakże po pewnym czasie ocieplenie będzie się zbijać. Bez regularnego mycia pantofle stracą estetyczny wygląd oraz nie będą już tak dobrze dopasowane do stopy. Często wybierane kapcie z zakrytymi palcami – niezależnie od materiału – sprawią, że nasza stopa będzie się pociła, co z kolei prowadzi do powstawania mało przyjemnego zapachu. Czyszczenie oraz stosowanie odświeżaczy do butów pomoże utrzymać pantofle w dobrej kondycji.

Praktycznym, choć nieco mniej wygodnym rozwiązaniem są kapcie z pianki oraz gumy. Klapki z tego materiału sprawdzą się zarówno w domu, jak i pod prysznicem lub podczas wizyty na basenie bądź plaży. Wodoodporne, odporne na zapachy oraz łatwe w czyszczeniu pantofle to wybór dla osób, które stawiają użyteczność ponad stylowym wyglądem. Warto jednak wspomnieć, że przeglądając oferty klapków, wcale nie jesteśmy skazani na brak ciekawych projektów, chociaż będą one mniej złożone, niż w przypadku innych rodzajów pantofli.

Klapki, pantofle, sandały czy baletki – jaki krój jest najlepszy?

W tym wypadku nic nie stoi na przeszkodzie, aby popuścić wodze fantazji. Naturalnie możemy sięgnąć po popularne klapki medyczne lub basenowe, jednakże oferty sklepów obejmują również bardziej niecodzienne rozwiązania. Lekkie baletki świetnie sprawdzą się jako kapcie damskie, które pozwolą zachować stylowy wygląd w domowym zaciszu, na przykład podczas spotkania z przyjaciółmi. Papcie mogą przybierać wyjątkowo ciekawe formy, na przykład zwierząt lub ogromnych łap z pazurami. Wszystko zależy od tego, co sprawi nam najwięcej radości oraz zapewni komfort w czasie chodzenia.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these