Schody kamienne – co warto wiedzieć?

Kamień to naturalny materiał, który używany jest w budownictwie i architekturze od setek lat. Jego różnorodne, wielowymiarowe oblicza zaskakują swoim designem, ukazując piękno, które wytwarza przyroda. Surowiec ten perfekcyjnie łączy w sobie wygląd i najwyższą funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że jest on używany zarówno jako ozdoba wnętrz, jak i zewnętrznych elementów budynku. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład schody kamienne, które wielu osobom kojarzą się z luksusem i eleganckimi rezydencjami. Dlaczego warto w nie zainwestować? Jaki materiał najlepiej sprawdzi się w roli okładziny schodowej? Podpowiadamy!

Kamienne schody — design na lata

Naturalne skały różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i trwałością. Podczas wyboru kamienia na schody warto mieć więc na uwadze zarówno aranżację otoczenia, jak i jego przeznaczenie. Kamień jest najtrwalszym ze znanych materiałów, jednak nie każdy jego rodzaj spisze się w każdych warunkach. Który z nich wybrać, by cieszyć się ponadczasowym pięknem przez lata?

Schody z granitu

Granit jest najpopularniejszym i najtrwalszym kamieniem, który wykorzystuje się do produkcji okładziny schodowej, blatów i innych elementów, takich jak na przykład parapety. Materiał ten może być stosowany na zewnątrz, a także do przestrzeni o dużym natężeniu ruchu. Szeroki wachlarz kolorów i wzorów naturalnych skalnych tafli stosowanych przez markę StoneGranit sprawia, że gotowe schody spełnią wymagania wszystkich miłośników natury i elegancji w aranżacjach.

Schody z marmuru

Marmur króluje w nowoczesnych projektach. Najczęściej spotyka się jego jasne odmiany: Calacatta, Carrara, Statuario, w ostatnim czasie jednak popularność zyskuje także czarny marmur. Skała ta zachwyca swoją szlachetną powierzchnią, którą przecinają różnorodne użylenia, nadające całości oryginalnego wydźwięku i niezwykłej elegancji. Marmurowe schody, ze względu na swoje właściwości dedykowane są do wnętrz.

Schody z trawertynu

Na kamień ten decyduje się niewiele osób, jednak pora to zmienić. Trawertyn jest bowiem materiałem idealnym na okładzinę schodów wewnętrznych w domu oraz do pomieszczeń o umiarkowanym natężeniu ruchu. Skała ta występuje najczęściej w neutralnych, beżowych odcieniach, jednak spotykane są także odmiany w szarych tonacjach.

Schody kamienne — funkcjonalność i wygląd

Schody z kamienia posiadają wiele zalet. Skały poddawane są różnego rodzaju obróbkom, które nadają im ostateczne właściwości i wygląd. Dzięki temu mogą one posiadać właściwości antypoślizgowe, mrozoodporne, hydrofobowe, a nawet oryginalną strukturę (poler, płomienowanie, szczotkowanie), która jest dopasowana do potrzeb otoczenia.

Marka StoneGranit od lat zajmuje się kamieniem. Dzięki swojemu doświadczeniu tworzy schody, nagrobki i blaty najwyższej klasy.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these