Długoterminowy najem samochodu dostawczego – zalety

Długoterminowy najem samochodu dostawczego – zalety

Wynajmowanie samochodów długoterminowo, czyli najczęściej na okres od 1 do 5 lat, cieszy się dużą popularnością. Taka opcja jest wybierana przede wszystkim przez firmy, które dzięki niej mogą uzyskać dostęp do różnych pojazdów – także tych dostawczych. Jakie są najważniejsze zalety długoterminowego najmu samochodu dostawczego?

Dostęp do nowoczesnych samochodów dostawczych

Firmy, które chciałyby wynająć samochód dostawczy długoterminowo, uzyskują dostęp do pełnej palety pojazdów od najlepszych marek, między innymi Volkswagen, Ford, Mercedes czy Citroen. To samochody z najnowszych roczników, z wysokiej klasy wyposażeniem dla pełnego komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

W wielu wypożyczalniach klient ma także możliwość wynajęcia nowego samochodu spełniającego jego wymagania.

Wygodna oferta dla klienta

Długoterminowy wynajem aut dostawczych będzie jedynie wymagać od klienta wypożyczalni wnoszenia regularnych opłat za najem. Jednocześnie nie musi on zajmować się formalnościami oraz ponosić kosztów związanych z utrzymaniem pojazdu, ponieważ za sprawy jak przeglądy czy ubezpieczenia odpowiedzialna jest wypożyczalnia.

Dzięki temu wynajem długoterminowy stanowi wygodną alternatywę dla leasingu czy zakupu samochodu.

Szybka rozbudowa floty pojazdów firmowych

Wynajem umożliwia błyskawiczne dołączenie do firmowej floty kolejnych pojazdów. Dzięki temu doskonale sprawdza się wtedy, gdy firma rozwija się, poszerza swoją działalność i zdobywa nowych klientów.

Atrakcyjne koszty wynajmu długoterminowego

W porównaniu do wynajmu krótkoterminowego ten na dłuższy okres jest korzystniejszy cenowo. Dodatkowo wynajem długoterminowy może być opłacalną alternatywą dla leasingu pojazdów i dla kredytu samochodowego.

Nie wymaga on też wnoszenia wysokiej wpłaty własnej, dlatego jest to dobry wybór dla mniejszych i nowo założonych firm.

Stała opłata raz na miesiąc

Przedsiębiorca wynajmujący samochód długoterminowo musi zapłacić tylko jedną, stałą opłatę w ciągu miesiąca, aby korzystać z pojazdu. 

Ustalona z góry wysokość wpłaty pozwala na łatwiejsze planowanie firmowych wydatków, a także pomaga w utrzymaniu optymalnej płynności finansowej.

Redukcja zobowiązań podatkowych

Rata abonamentowa płacona za wypożyczony samochód może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodu, co niesie za sobą dodatkowe korzyści podatkowe.

Duża elastyczność wynajmu samochodu

Wynajem samochodu dostawczego jest elastyczniejszą ofertą niż jego wyleasingowanie albo zakup na kredyt.

Przedsiębiorca może łatwo dobrać odpowiedni pojazd, dodatkowe opcje jego najmu czy czas trwania umowy.

Korzystne pakiety usług

Wypożyczalnie prowadzące wynajem aut dostawczych mogą zaprezentować swoim klientom dodatkowe pakiety poszerzające ofertę, na przykład pełnego ubezpieczenia czy opcji serwisowania samochodu.

Zdolność kredytowa bez zmian

Skorzystanie z wynajmu długoterminowego samochodu dostawczego nie powoduje zmniejszenia zdolności kredytowej przedsiębiorcy.

Możliwość wykupienia auta po zakończeniu najmu

Po zakończeniu umowy najmu długoterminowego samochód może być również wykupiony przez firmę w przystępnej cenie.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these