Hostessy – jakie wydarzenia mogą promować?

Hostessa lub host to osoba, która ma za zadanie promować określony produkt lub usługę podczas firmowych targów lub innych wydarzeń. Praca hostess polega na nawiązywaniu kontaktu z potencjalnymi klientami i zwracaniu ich uwagi na dany produkt lub zachęcaniu do jego kupna. Zazwyczaj są to osoby młode, które dorabiają sobie w ten sposób. W tym artykule podpowiadamy, na jakich eventach najlepiej sprawdzą się hostessy, a także jakie cechy powinna mieć hostessa.

Hostessy śląsk – jak zatrudnić na swoje wydarzenie hostessę?

Zatrudnianiem hostess i hostów zajmują się najczęściej odpowiednie agencje, dysponujące bazą osób posiadających predyspozycje do wykonywania tej pracy. Agencję hostess można znaleźć na przykład tutaj: https://www.agencjainfernal.pl/

Promocja żywności

Popularnym wydarzeniem, do którego angażowane są hostessy, jest promocja produktów żywieniowych. Obywa się ona najczęściej w dużych sklepach spożywczych. Zadaniem hostessy śląsk jest zachęcanie klientów do degustacji produktu oraz do jego ewentualnego zakupu.

Hostessy na pokazach motoryzacji

Podczas targów motoryzacyjnych lub innych wydarzeń związanych z branżą motoryzacyjną zadaniem hostessy jest prezentowanie konkretnego modelu samochodu. Hostessa śląsk powinna znać podstawowe informacje na temat samochodu i rozdawać materiały promocyjne.

Wydarzenia kulturalne

Hostessy śląsk mogą również promować wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne. Promocja taka może polegać na rozdawaniu darmowych wejściówek na wydarzenie, lub działalności podczas wydarzenia. Hostessa podczas koncertu lub promocji książki może obsługiwać widownię, rozdawać programy oraz dbać o dobre samopoczucie gości.

Targi branżowe

Targi również są wydarzeniem, na którym zatrudnienie znajdą hostessy śląsk. Tutaj ich praca polega przede wszystkim na nawiązywaniu kontaktu z potencjalnym klientem w taki sposób, aby podszedł do stoiska firmowego i zapoznał się z ofertą, a potem dokonał zakupu produktu.

Jakie cechy powinna mieć osoba pracująca jako hostessa?

Hostessa jest często pierwszą osobą reprezentującą firmę, z którą klient ma styczność. Do jej obowiązków należy przede wszystkim nawiązanie pierwszego kontaktu. Powinna więc być to osoba kontaktowa, która nie boi się ludzi i lubi z nimi rozmawiać. Hostessa śląsk powinna sprawiać dobre wrażenie wizualne oraz zarażać wszystkich dookoła siebie uśmiechem oraz dobrą energią. W tym zawodzie sprawdzą się osoby, które mają dystans do siebie i poczucie humoru, a także ci, którzy nie lubią nudy i szybko przyswajają podstawowe informacje na temat konkretnych produktów.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these