Ciepłe stópki rozrabiaków – wybierz najlepsze buty dla aktywnego chłopca

W przeciwieństwie do dziewczynek chłopcy stawiają przede wszystkim na wygodę i swobodę. Zazwyczaj nie martwią się, że ich nowe buty na zimę nie będą pasować do ich eleganckich stylizacji na ważne wydarzenia i uroczystości, ponieważ pewnie najchętniej nie braliby w nich udziału, ale jeśli już, to wystarczą im ulubione buty do biegania po placu. Jak zatem wybrać dla nich właściwe buty na zimę?

Zadbajmy i ciepłe stópki

Zmarznięte stopy to chyba najgorsze co może się wydarzyć zimą. Buty zimowe dla chłopców powinny przede wszystkim chronić przed przemarznięciem, przemoczeniem i zapewniać odpowiednią termoregulację, ponieważ nie tylko wpływa to na komfort zewnętrzny, ale również może prowadzić do wychłodzenia organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby buty zimowe chłopięce były wysokiej jakości.  Przed nami więc spore wyzwanie, jak wybrać odpowiednie obuwie na zimę dla chłopca. A do tego dochodzi również wygoda i być może względy estetyczne.

Właściwe ocieplone buty zimowe chłopięce

Aby stópki rozrabiaków nie zmarzły, ważna jest zarówno warstwa wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Najlepiej, aby buty od środka ocielone były przyjaznymi i naturalnymi materiałami, np. wełną, ale dobrze sprawdzają się także materiały syntetyczne takie jak polar. Zapewniają one ciepło i chronią przed przegrzaniem. Pamiętajmy także, aby buty zimowe chłopięce były nieco szersze – musi zmieścić się w nich stopa w grubszej skarpecie i do tego mieć jeszcze nieco swobody. Na zewnątrz materiał musi zapobiegać przenikaniu wilgoci, więc najlepszy będzie but z naturalnej skóry lub nieprzemakalnych materiałów syntetycznych. Warto zwrócić także uwagę na zapięcia i cholewkę – powinny być szczelne, aby nie dostawał się do środka śnieg i woda.

Antypoślizgowa podeszwa

Kluczową sprawą jest, aby poruszanie się w butach było wygodne i bezpieczne, ponieważ zimą znacznie łatwiej o upadki i kontuzje. W dużej mierze odpowiada za to właściwa podeszwa oraz dobrze wyprofilowana wkładka. Jeśli chodzi o podeszwę, to buty zimowe dziecięce powinny mieć ją wykonaną z takich materiałów, które zapewnią stabilność. Najbezpieczniejsze są więc te nieco grubsze oraz z widocznym traperem. Istotne jest także, aby buty nie były zbyt ciężkie – wtedy dziecko nie będzie szybko się męczyć podczas chodzenia czy biegania i nie straci ochoty na zimową zabawę w śniegu.

W ulubionym kolorze

Choć chłopcy do względów estetycznych przykładają mniejszą wagę, to warto z dzieckiem skonsultować kolor obuwia na zimę. Buty zimowe chłopięce również dostępne są w ciekawych wzorach i różnych kolorach. Można przede wszystkim postawić na klasykę, czyli czarne lub brązowe buty, ale równie dobrym wyborem jest kolor niebieski czy ciemnozielony. Można także zaproponować chłopcu buty z wstawkami o kilku kolorach lub z popularnymi wzorami i grafikami. Zaletą butów w ciemnym kolorach jest także to, że wszelkie zabrudzenia są na nich mniej widoczne, a w przypadku chłopców ma to niewątpliwie duże znaczenie.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these