Wakacyjne pakowanie – czyli co ze sobą wziąć na pewno na wyjazd?

Czy umiesz się efektywnie i szybko pakować? Czy może kręcisz się w kółko i nie wiesz, co ze sobą zabrać? To typowe dylematy urlopowiczów. Zamiast cieszyć się nadchodzącym wyjazdem – zamartwiają się ogromem zadania, które ich przerasta. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać lista top najważniejszych rzeczy, które musisz wziąć na urlop.

Japonki

Japonki to królowe wakacji. To buty, które potrafią być jedynymi, jakie mamy na nogach przez długie tygodnie. Japonki są wygodne, łatwo się je czyści, lekkie, ładne, modne i pozwalają zachować higienę pod publicznym prysznicem. Czego chcieć więcej? Musisz je mieć ze sobą.

Okulary z filtrem, kapelusz, krem z filtrem

Ochrona przed słońcem to bardzo ważna sprawa. Nie tylko skórę musimy chronić i smarować ją kremami. Także nasze oczy wymagają wielkiej ochrony oraz głowa, przed przegrzaniem. Nie zapomnij więc trzech ważnych akcesoriów, które ochronią cię przed słońcem i pozwolą zachować zdrowie.

Coś na owady

Pamiętaj, że wakacje to głównie czas spędzany na dworze. A tam wieczorami lubią nas atakować różne owady. Komary, meszki, kleszcze to tylko niektóre z nich. Niektóre ukąszenia mogą być bardzo groźne dla zdrowia, inne nieprzyjemne. Dlatego zawsze bierz ze sobą spray na owady i coś, co pomoże ci po ugryzieniu.

Książka lub gazeta

Przeważnie urlop to również moment, aby nadrobić czas z lekturami. Zabierz koniecznie książkę lub ulubione pismo. Odprężysz się wtedy na plaży i dowiesz czegoś ciekawego.

Bielizna i kostium oraz szczoteczka do zębów

Chociaż to wydaje się dziwne, to okazuje się, że wielu z nas jest tak przejętych pakowaniem różnych rzeczy, że zapomina o podstawowych produktach, jak bielizna, kostium kąpielowy czy szczoteczka do zębów. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu zapomniał szczoteczki, prawda?

Ubrania – nie za dużo i wygodnie

Zabierając ubrania pamiętaj, żeby nie przesadzić. Zbyt duża liczba ubrań to tylko wielki bagaż. A przecież i tak każdy z nas lubi sobie coś kupić na miejscu. Lepiej kupić coś oryginalnego i przywieźć niż nie mieć miejsca na ciekawą kreację.

To samo dotyczy jakości ubrań. Najlepiej zabierać ze sobą wygodne ubrania, które będą praktyczne – szorty, koszulki, topy. Sukienki i inne mniej wygodne rzeczy weźmy tylko na specjalne okazje. Nie ma sensu nosić ze sobą rzeczy, których i tak nie włożymy.

Miniatury kosmetyków

Nie wszystkie hotele gwarantują kosmetyki, dlatego warto zabrać ze sobą miniaturki podstawowych kosmetyków. Często ich ilość starcza nawet na tydzień.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these